Kulinarna Akcja Bezpośrednia. Mleko!
9 kwietnia 2013
Kwietniowa Kulinarna Akcja Bezpośrednia organizowana przez Slow Food Warszawa poświęcona będzie mleku. Odbędzie się 13 kwietnia (sobota) o godz. 11:00 w Centrum Łowicka, czyli w Domu Kultury na ul. Łowickiej 21.
Kulinarna Akcja Bezpośrednia! czyli Warszawskie Convivium Slow Food zaprasza na spotkanie, którego bohaterem będzie M L E K O! Jakie mleko najlepiej pić? Gdzie je kupować? Jak zmienia się mleko poddawane procesom UHT? Czy bezpieczne jest mleko z ekologicznych mlekomatów? To będzie spotkanie dla tych, którzy mleko piją. Odkryjemy wszelkie tajemnice. Spróbujemy różnych rodzajów mleka - od ekologicznego do tego najbardziej przetworzonego.
Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kręglicka, a w roli ekspertów wystąpią dr. Beata Kuczyńska - SGGW, Zakład Hodowli Zwierząt - Mirosław Sienkiewicz, Agrovis - Lidzbark Warmiński oraz producenci przetworów z mleka: Anna Łuczywek, Rafał Duszyński, manufaktura serowarska Mleczna Droga - Jarosław Herman, gospodarstwo agroturystyczne Racibory. Można przyjść z dziećmi - zaaranżowany będzie dla nich stolik z kredkami, plasteliną i planszówkami.
Termin: sobota 13 kwietnia, godzina 11.00 Miejsce: Centrum Łowicka - Dom Kultury, ul. Łowicka 21, Bilety 10 zł oraz 5 zł dla członków Slow Food Warszawa Więcej na www.slowfood.waw.pl oraz www.facebook.com/SlowFoodWarszawa
Kulinarna Akcja Bezpośrednia to cykliczne wydarzenie o charakterze edukacyjno - kulinarnym organizowane od 2008 roku przez warszawskich aktywistów ruchu Slow Food. Bohaterami KAB są popularne w polskiej kuchni produkty, o których opowiadają i edukują zaproszeni na akcję eksperci. Podczas minionych spotkań mowa była m.in. o ziemniakach, chlebie, piwie, serach, miodach i grzybach. Pomysłodawcą KAB jest Maciej Nowak - członek warszawskiego convivium Slow Food, dziennikarz kulinarny i dyrektor Instytutu Teatralnego w Warszawie.
Slow Food to międzynarodowa organizacja typu non profit zrzeszająca ponad 100 tysięcy ludzi zorganizowanych w 1500 conviviach rozsianych na całym świecie. Celem Slow Food jest sprzeciwianie się fastfoodyzacji życia w każdym jego aspekcie, ochrona prawa do dobrego i nieskażonego smaku, promocja zrównoważonej produkcji żywności oraz wspieranie lokalnych, tradycyjnych producentów. Aktywistów ruchu łączy zamiłowanie do dobrego i zdrowego jedzenia oraz troska o jego sprawiedliwe wytwarzanie. Organizują imprezy, spotkania, wspólne gotowanie oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Dzielą się wiedzą na temat lokalnych producentów i kupują bezpośrednio od nich organizując lokalne targi.